Dagsorden bestyrelsesmøde 19.1.2021

Bestyrelsesmøde den 19.01.2021 kl. 16.30
Sted: Virtuelt
Dagsorden

  1. Godkendelse af dagsorden.
  2. Godkendelse af referat.
  3. Orientering.
    post.
  4. Økonomi.
    Budget.
    Driftsbudget
  5. Generalforsamling.
  6. Låneomlægning.
  7. Opgavelisten BS.
  8. Eventuelt.
  9. Næste møde.
    Forslag 2.02.2021.
Udgivet i Uncategorized | Skriv en kommentar

Storskrald – datoer 2021

Herunder kan du se en oversigt på datoer for kommunens storskrald- haveaffald- indsamling.

Udgivet i Uncategorized | Skriv en kommentar

Brugte batterier – EF

Der er kommet en blå spand til brugte batterier i containergården.

Udgivet i Uncategorized | Skriv en kommentar

Referat fra BS-møde 10.12.20


Referat er tilgængeligt på hjemmesiden nu.

Næste BS-møder.
Forslag: 19.01.; 2.02.2021.

Udgivet i Uncategorized | Skriv en kommentar

Arbejdsgrupper og kontaktpersoner 2021

Siden “Arbejdsgrupper og kontaktpersoner” er opdateret december 2020. Du kan her se den nye oversigtsliste på medlemmer i hver arbejdsgruppe, der er gældende fra 2021. Der er 15.12.20 rundsendt skema på mail, hvis nogle har ønsker om tilpasning af tildelt opgave.

Udgivet i Uncategorized | Skriv en kommentar

Referater

Bygningsgruppens (Rød Gruppe) seneste mødereferat fra november 2020 er tilgængeligt under fanen “Øvrige referater m.v.”

Udgivet i Uncategorized | Skriv en kommentar

Brug for hjælp til indkøb…

Med anbefalingen om ikke at gå ud, hvis man er syg eller er udsat i forbindelse med Covid-19/corona, er vi nogle, der har talt om at lave et beredskab, der kan hjælpe, hvis man har brug for hjælp i forbindelse med afhentning af dagligvarer eller medicin.
Hvis du har brug for hjælp til indkøb af dagligvarer eller medicin, så kontakt:

Listen herunder opdateres løbende

Ane Mette 20579410
Peter 23498956
Ellen 40758476
Bodil 61458055
Lisbeth 26117148
Ruth/Ove 30131888
Luc 40513900
Lise/Torben 28351256
Annette/Uffe 72690943

Der takkes for jeres hjælpsomhed.

Udgivet i Uncategorized | Skriv en kommentar

Fælles arrangementer 2021

Har du en idé til et fælles arrangement, så kontakt Peter Laubek, aktivitetsgruppen.

Allerede planlagte aktiviteter fremgår af kalenderen.

Udgivet i Uncategorized | Skriv en kommentar

Medlems Log-in

Alle medlemmer har nu adgang til medlemssider via “Logind”.

Undersiderne fremkommer som rullemenu under Log-ind-fanen.

Har I indlæg til hjemmesiden eller begivenheder til kalenderen, så kan I sende en mail til mig på annemlundgaard@gmail.com, så sørger jeg for at lægge det på hjemmesiden.
Mvh Anne

Udgivet i Uncategorized | Skriv en kommentar