Referat Bygningsgruppe (Rød gruppe)

Seneste referat findes under siden “Øvrige referater ..”

Udgivet i Uncategorized | Skriv en kommentar

Dagsorden BS-møde 11.maj 2021

Bestyrelsesmøde den 11.05 kl. 16.30

Dagsorden
1. Godkendelse af dagsorden.
2. Godkendelse af referat.
3. Orientering. – post.
4. Økonomi.
5. Generalforsamling. – Behandling af forslagene.
6. Vinduesrenovering
7. Eventuelt. 
8. Næste møde.  – Forslag den 27.05.2021.

Udgivet i Uncategorized | Skriv en kommentar

Ny dato: Generalforsamling 2021

Bestyrelsen har 3.maj sendt mail til alle med indkaldelse til ordinær generalforsamling til afholdelses 25.maj 2021 kl 19 i Sejlklubben.
Bemærk:
Deadline for indsendelse af forslag.
Der må kun deltage 1 person fra hver andel andel (forsamlingsforbudsrestriktioner).

Udgivet i Uncategorized | Skriv en kommentar

Referat bestyrelsesmøde 20.april 2021

Referatet fra bestyrelsesmødet er tilgængeligt.

Udgivet i Uncategorized | Skriv en kommentar

Referater ekstraordinær GF og opfølgende BS-møde marts 2021

Referaterne er tilgængelige på hjemmesiden.

Udgivet i Uncategorized | Skriv en kommentar

Video om Årets Andelsboligforening 2019

På YouTube finder du en fin lille video om vores forening som “Årets Andelsboligforening 2019”.

Link: https://www.youtube.com/watch?v=AJDjZdn2U3c

Udgivet i Uncategorized | Skriv en kommentar

Storskrald – datoer 2021

Herunder kan du se en oversigt på datoer for kommunens storskrald- haveaffald- indsamling.

Udgivet i Uncategorized | Skriv en kommentar

Brugte batterier – EF

Der er kommet en blå spand til brugte batterier i containergården.

Udgivet i Uncategorized | Skriv en kommentar

Arbejdsgrupper og kontaktpersoner 2021

Siden “Arbejdsgrupper og kontaktpersoner” er opdateret december 2020. Du kan her se den nye oversigtsliste på medlemmer i hver arbejdsgruppe, der er gældende fra 2021. Der er 15.12.20 rundsendt skema på mail, hvis nogle har ønsker om tilpasning af tildelt opgave.

Udgivet i Uncategorized | Skriv en kommentar

Brug for hjælp til indkøb…

Med anbefalingen om ikke at gå ud, hvis man er syg eller er udsat i forbindelse med Covid-19/corona, er vi nogle, der har talt om at lave et beredskab, der kan hjælpe, hvis man har brug for hjælp i forbindelse med afhentning af dagligvarer eller medicin.
Hvis du har brug for hjælp til indkøb af dagligvarer eller medicin, så kontakt:

Listen herunder opdateres løbende

Ane Mette 20579410
Peter 23498956
Ellen 40758476
Bodil 61458055
Lisbeth 26117148
Ruth/Ove 30131888
Luc 40513900
Lise/Torben 28351256
Annette/Uffe 72690943

Der takkes for jeres hjælpsomhed.

Udgivet i Uncategorized | Skriv en kommentar